Концертите около нас през май

С леко закъснение ето ги и концертните оферти за месец май. Личните ми фаворити са двойният концерт на The Walkmen и Twin Shadow на 18 май в истанбулския Babylon, както и участието на Caribou на следващият ден, в същия клуб. На тези, които биха мръднали до Букурещ, горещо бих препоръчал Gold Panda на 13 май, както и Abe Vigoda на 20 май в Control Club. В края на месеца пък в Белград има Belgrade Design Week, като всяка вечер ще има  музикална програма която ще включи Matthew Dear, Chew Lips и Lindstrom. По същото време, но на различно място в Белград ще се проведе и мултифункционалния фестивал Mikser http://mikser.rs/ , който съчетава един куп дейности, които можете да видите на сайта им. Сигурен съм, че всеки ще може да намери нещо за себе си там.

 

кога: 05-06.05.2011

къде: Babylon, Istanbul, Turkey http://www.babylon.com.tr

какво: IMAX (UK) http://www.myspace.com/iamx

билети: 45 лири http://web03.biletix.com/etkinlik/MBA61/TURKIYE/en

 

кога: 05-07.05.2011

къде: Control Club, Bucharest, Romania http://control-club.ro/

какво: Alt.Ctrl Fest ( PVT, Ben Frost, The Static Age, CBK/Naked Cuddlez + more ) http://www.control-club.ro/stiri/a-doua-editie-altctrl-fest-va-avea-loc-intre-5-si-7-mai.html

билети: на място

 

кога: 06.05.2011

къде: Principal Club, Thesalonikki, Greece http://www.myspace.com/principalclub

какво: Tim Booth (UK) http://www.timbooth.co.uk/

билети: 30 евро ( продажба в магазини Public, Metropolis, Ticket House )

 

кога: 07.05.2011

къде: Babylon, Istanbul, Turkey http://www.babylon.com.tr

какво: Gonjasufi (USA) http://www.sufisays.com/

билети: 33,50 лири http://web03.biletix.com/etkinlik/MBA68/TURKIYE/en

 

кога: 08.05.2011

къде: Gagarin 205, Athens, Greece http://www.gagarin205.gr/

какво: IAMX (UK) http://www.myspace.com/iamx

билети: 27,50 евро https://shop.ticketpro.gr/el/Event/Detail/738/iamx

 

кога: 10.05.2011

къде: IKSV Salon, Istanbul, Turkey http://www.saloniksv.com/

какво: Black Dice (USA) http://www.blackdice.net/dicemain.html

билети: 28 лири http://web03.biletix.com/etkinlik/MQS41/TURKIYE/en

 

кога: 13.05.2011

къде: Berlin Club, Bucharest, Romania

какво: Gold Panda (UK) http://www.myspace.com/goldpanda

билети: 30 леи ( на място )

 

кога: 14.05.2011

къде: Principal Club, Thessalonikki, Greece http://www.myspace.com/principalclub

какво: The Charlatans (UK) http://www.myspace.com/thecharlatans

билети: 43 евро https://shop.ticketpro.gr/el/Event/Detail/719/the-charlatans

 

кога: 18.05.2011

къде: Babylon, Istanbul, Turkey http://www.babylon.com.tr

какво: The Walkmen (USA) + Twin Shadow (USA) http://www.myspace.com/thewalkmenhttp://www.myspace.com/thetwinshadow

билети: 55,50 лири http://web03.biletix.com/etkinlik/MBA94/TURKIYE/en

 

кога: 19.05.2011

къде: Babylon, Istanbul, Turkey http://www.babylon.com.tr

какво: Caribou (CAN) http://www.myspace.com/cariboumanitoba

билети: 66,50 лири http://web03.biletix.com/etkinlik/MBA43/TURKIYE/en

 

кога: 20.05.2011

къде: Ghetto, Istanbul, Turkey http://www.ghettoist.net/

какво: The Charlatans (UK) http://www.myspace.com/thecharlatans

билети: 75 лири http://web03.biletix.com/etkinlik/MLPR3/TURKIYE/en

 

кога: 20-21.05.2011

къде: IKSV Salon, Istanbul, Turkey http://www.saloniksv.com/

какво: dEUS (BE) http://www.myspace.com/deusbe

билети: 34 лири http://web03.biletix.com/etkinlik-grup/11547810/TURKIYE/en

 

кога: 20.05.2011

къде: Control Club, Bucharest, Romania http://control-club.ro/

какво: Abe Vigoda (USA) http://www.myspace.com/abevigoda

билети: инфо скоро

 

кога: 25.05.2011

къде: SKC, Belgrade, Serbia http://www.skc.org.rs/

какво: Matthew Dear (USA) http://www.myspace.com/matthewdear

билети: 1200 динара http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/matthew-dear-beograd-dom-omladine-sala-amerikana-270080/performance.html

 

кога: 26.05.2011

къде: SKC, Belgrade, Serbia http://www.skc.org.rs/

какво: Chew Lips (UK) http://www.myspace.com/chewlips

билети: 1200 динара http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/chew-lips-uk-beograd-studentski-kulturni-centar-266827/performance.html

 

кога: 28.05.2011

къде: PC Usce, Belgrade, Serbia

какво: Lindstrom (NO) http://www.myspace.com/feedelity

билети: 1200 динара http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/lindstrom-beograd-pc-usce-25-sprat-266825/performance.html

 

кога: 28.05.2011

къде: Kucukciftlik Park, Istanbul, Turkey http://www.kucukciftlikpark.com/

какво: Freshtival ( Leftfield, Noisettes, Crystal Fighters, Can Bonomo ) http://web03.biletix.com/etkinlik/MLFR1/TURKIYE/en

билети: http://web03.biletix.com/etkinlik/MLFR1/TURKIYE/en

 

кога: 29.05.2011

къде: Ghetto, Istanbul, Turkey http://www.ghettoist.net/

какво: Kurt Vile & The Violators (USA) http://www.myspace.com/kurtvileofphilly

билети: 23 лири http://web03.biletix.com/etkinlik/MLG18/TURKIYE/en

 

от Явор Йорданов (Specta)

 

 



Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *